خرید ویلا در شمال کشور و یا مناطق خوش آب و هوای حاشیه ی شهرها از قدیم تا کنون رواج بسیاری داشته است. با توجه به جاده سازی های چند دهه گذشته و افزایش راه های مواصلاتی به شمال کشور مانند اتوبان تهران-شمال که زمان و مسافت رسیدن به مناطق خوش آب و هوای گیلان و مازندران را کوتاه تر می کند، خرید و فروش ویلا و خانه های ییلاقی نیز شدت بیشتری گرفته است. و متاسفانه در هرکسب و کاری که رونق می گیرد افراد سوجویی نیز سریع پیدا می شوند که خواهان سود بیشتر حتی به قیمت دردسر دیگران هستند. بنابراین باید بسیار مراقب بود تا سرمایه مان از دست نرود.

 

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال؟ چرا؟!

با توجه به تورم سالیان گذشته بسیاری از افراد سرمایه خود را بر روی زمین و ملک سرمایه گذاری می کنند. و در این میان بعضی افراد هم که ترجیح می دهند از سرمایه گذاری خود استفاده هم بکنند به سراغ خرید ویلا در شمال یا مناطق خوش آب و هوای نزدیک به محل سکونت خود می روند. این کار باعث می وشد تا حداقل در تعطیلات از آلودگی و شلوغی زندگی شهری راحت بشوند و بتوانند در طبیعت بکر و زیبای شمال کشور چند روزی را استراحت کنند. اما مانند هر سرمایه گذاری دیگری می بایست نکات مهم خرید وبلا را هم مندنظر داشت که به اختصار بیان خواهد شد.

نکات مهم خرید ویلا در شمال

– اگر می خواهید ویلا را  برای سرمایه گذاری و کسب سود معامله بکنید، باید شهرهایی با تعداد گردشگران بالا را انتخاب کرد. و اتفاقا هر چه ویلا کوچک تر و نقلی تر باشد برای اجاره به گردشگران راحت تر است. ویلاهای بسیار بزرگ و لوکس هزینه نگهداری بالاتری دارد و طبیعتا قیمت اجاره آنها نیز بالاتر می رود که مشتریان مخصوص به خود را دارد .
– حتما مسافت و دوری و نزدیکی به منطقه محل سکونت خود را مدنظر قرار دهید. معمولا ویلاها هرچه از راه های اصلی مواصلاتی به تهران دورتر شوند ارزان تر هستند. اما باید بدانید در تعطیلات و مناسبت ها، این جاده ها همواره پرترافیک هستند و ممکن است مسافتی که در حالت عادی نیم ساعت طول می کشد که بروید بالای ۲ ساعت شما را در ترافیک نگه دارد.
– اگر ویلای خود را برای جشن و مراسمات مختلف می خرید یا ممکن است خودتان در این زمینه از آن استفاده کنید، ویلایی بزرگ تر و خارج از مناطق شهری مناسب شما خواهد بود

-فاصیله از مناطق اصلی شهر مثل درمانگاه و بیمارستان و بانک و غیره مهم است که اگر خدایی ناکرده اتفاقی افتاد بتوانید سریع خود را به آنجا برسانید. همچنین فاصله از فروشگاه و نانوایی و غیره را هم باید مدنظر قرار داد.

-ویلاهای ساحلی که نزدیک دریا هستند در ماه های گرم سال آب و هوای شرجی دارند که شاید مناسب همه افراد نباشد. و همچنین از پوشش گیاهی کمتری برخوردارند.

-ویلاهای جنگلی آب و هوا ی بهتری دارند اما خب از دریا خبری نیست! و از آنجا که این ویلاها معمولا در کوهپایه ها و مناطق مرتفع هستند در ماه های سرد سال ممکن است بخاطر بارش باران و برف به مشکل بخورید.

نکات دیگر خرید ویلا در شمال از جمله بحث سند و موارد از این دست در مقاله بعدی خدمتتان ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید : پیش خرید خانه و نکات مهم آن

بیشتر بخوانید : قرارداد اجاره خانه مسکونی و نحوه تنظیم آن